Ученици от 15 СУ „Адам Мицкевич“ и 102 ОУ „Панайот Волов“ зарадваха хората с мартеници

Ученици от 15 СУ „Адам Мицкевич“ и 102 ОУ „Панайот Волов“ зарадваха хората с мартеници

Учениците от 15 СУ „Адам Мицкевич“ и 102 ОУ „Панайот Волов“ зарадваха гражданите на район „Надежда“, като ги закичиха с червено-белия символ и им пожелаха здраве, сила и дълголетие.

„Истински празник е да виждам как децата на #Надежда съхраняват и предават българските традиции!“-каза Инж. Димитър Димов-Dipl Eng Dimitar Dimov, кмет на район „Надежда“

Мартениците са ръчно изработени в творчески работилници от сръчните деца в 12-те общински детски градини в района, като част от ежегодната кампания на МКБППМН – СО район „Надежда“, която свързва подрастващото поколение с културното ни наследство.
#Надежда #ДобриятПример #Празник #БабаМарта