Северният парк прие историческа възстановка на Освобождението на София от османците

Северният парк прие историческа възстановка на Освобождението на София от османците

„Уроците на историята ни водят напред! Да помним добрия пример, да не забравяме своята идентичност, да предаваме вдъхновението и българския дух на идните поколения!
За мен е чест, че , район „Надежда“ отново е домакин на историческата възстановка по повод Освобождението на град София от османците.
В пресъздаването на ключови моменти от освобождаването на столицата ни се включиха родолюбци от Сдружение “Национален съюз Единение” и регионални клубове от цялата страна“, заяви кметът на район „Надежда“ инж. Димитър Димов.

Жителите и гости на района станаха свидетели на възстановката, която предизвика силен интерес и вълнение сред публиката. Атмосферата беше наситена с патриотичен дух, а пресъздадените сцени напомниха за героизма и саможертвата на българските опълченци и воини. Доц. Георги Маринов, председател на Н.С. “ ЕДИНЕНИЕ“, влезе в ролята на ген. Гурко и триумфално постави края на възстановката влизайки на бял кон.

„Благодаря на участниците от Сдружение „Национален съюз Единение“, които с отдаденост, професионализъм и уважение към историята пренесоха присъстващите в съдбовните за страната ни исторически действия“, допълни инж. Димов.

Чрез историческата възстановка бяха съживени паметни моменти от миналото, които напомнят, че делата на предците ни не бива да бъдат забравяни, а да се пазят и предават на бъдещите поколения. Именно те са символ на национална гордост, единство и любов към България.

Събитието е част от Календара на Мкбппмн – СО район „Надежда“
Снимки: Георги Алексиев
Н.С. “ ЕДИНЕНИЕ“