„Игри от миналото“ зарадваха деца

„Игри от миналото“ зарадваха деца

Над 50 деца взеха участие в лятната програма „Игри от миналото“ – съвместна инициатива на Мкбппмн – СО район „Надежда“ и НЧ „Искра – 1954“.

Повече от 2 часа децата играха на любимите игри от близкото минало „Не се сърди човече“, „Морски шах“, „Микадо“, „Народна топка“, „Сляпа баба“, „Кральо Портальо“ и др.
Игрите бяхя подбрани от нашия екип, защото спомагат за:
🔵Изграждане на доверие – чрез общуване в игрова форма, децата се отпускат и чувстват сигурност.
🔵Развиване на социални умения – сътрудничество, редуване, спазване на правила.
🔵Образователен и културен елемент – предаване на традиции и ценности.
🔵Коригиращо въздействие – чрез ролеви ситуации и моделиране на поведения.
Всички игри бяха представени по интересен начин от Петя Микова – секретар на НЧ „Искра – 1954“, а обществените възпитатели на МКБППМН – г-жа Котова и г-жа Минчева следяха как децата взаимодействат с другите и с правилата, разговаряха с децата по теми като честност, уважение, старание чрез сюжета на играта.
Чрез индивидуални разговори и консултации помагаха на някои от децата да изберат най-подходящата за тях, според интересите им, как се чувстват, какво научиха от игрите.
#Надежда #НашитеДеца #ИгриОтМиналото #МестнаКомисия #ЦентърЗаПревенция