Две мегадербита приковават вниманието в софийската група, решава се първото място

Две мегадербита приковават вниманието в софийската група, решава се първото място

Изключително интересен кръг ни предлага програмата на столичната АОГ през уикенда! Две мегадербита приковават вниманието още на пръв поглед.

В Чепинци Левски посреща Надежда (Доброславци) в пряк сблъсък за първото място. “Сините” в неделя биха изключително трудно Вихър в Требич с 2:1. Левскарите грабнаха трите точки с помощта на автогол на съперников защитник буквално секунди преди последния съдийски сигнал.

В същото време лидерът Надежда (Доброславци) размаза аутсайдера Банкя с 14:0. Още на полувремето резултатът вече беше 7:0. Момчетата на треньора Методи Атанасов са без грешка до момента – 13 победи от 13 мача.

Най-тежкият тест за тях обаче тепърва им предстои – визита на конкурента за първото място Левски (Чепинци). До голяма степен победителят от този мач ще си осигури и участие на баража за определяне на столичен първенец през месец май.

През есента Надежда спечели дербито с 5:1. Сега на момчетата на амбициозния президент Методи Милков им трябва чиста победа с 4:0 или такава с над 5  гола, за да са победители от директните срещи при евентуално равенство в точките на края на редовния сезон.

И така: мачът на сезона за АОГ – Север е в неделя, 25 март, от 15:00 на стадиона в Чепинци. 

Не по-малко интересен и изпълнен със страсти и емоции обещава да бъде и сблъсъкът във Владая. Дербито от АОГ – Юг. Гранит е домакин на Витоша (Бистрица).

“Тигрите” са втори във временното класиране, след като в предишния кръг почиваха, а преди това загубиха служебно от Академик (Сф) с 0:3 у дома. Начело в групата излезе Левски-Раковски.

Гранит стартира пролетния полусезон с две поредни победи – 11:1 над Обеля и 2:1 като гост на “студентите”. Владайци приеха аутсайдера в Драгалевци, за да запазят терена си за дербито с бистричани.

Треньорското ръководство на Витоша не може да разчита за този сблъсък на четирима от водещите си футболисти: капитана Николай Вучев, голмайстора Димитър Кръстев, Господин Чанев и Росен Василев. Четиримата са наказани заради инцидентите на двубоя с Академик.

Въпреки важните отсъствия тимът на Витоша разполага с достатъчно силни аргументи да преследва трите точки на негостоприемния терен във Владая. На линия са легендата Георги Пеев, Николай Божов, Чавдар Атанасов, Косьо Николов, Николай Цанев и останалите…

Атаката на домакините пък ще води Екундайо Джайеоба. 37-годишният нигериец дойде през зимната пауза от втородивизионния Струмска слава (Радомир).

Есенният сблъсък между съперниците завърши 5:4 за Тигрите.

Подновява се и първенството в ОФГ – Изток и Запад.

 

АОГ – Север, 15-и кръг
Неделя, 25 март, 15:00 часа:
Левски (Чепинци) – Надежда (Доброславци)
Спартак (Подгумер) – Сокол (Негован) – от 11:00 часа
Мрамор – Въстаник (Войнеговци)
Кремиковци – Житен
Изтребител (Иваняне) – Вихър (Требич)
Банкя – Локомотив – БДЖ


КЛАСИРАНЕ
1.Надежда (Доброславци) 13 0 0 77:10 39
2. Левски (Чепинци) 12 0 1 51:11 36
3. Локомотив – БДЖ 10 0 3 42:12 30
4. Житен 7 1 4 36:29 22
5. Мрамор 5 3 5 28:27 18
6. Кремиковци 6 0 7 19:21 18
7. Сокол (Негован) 4 1 8 16:44 13
8. Изтребител (Иваняне) 4 0 9 23:56 12
9. Спартак (Подгумер) 3 3 7 16:21 12
10. Вихър (Требич) 3 2 8 25:32 11
11. Въстаник (Войнеговци) 3 0 10 14:43 9
12. Банкя 1 4 8 12:42 7


АОГ – Юг, 15-и кръг
Неделя, 25 март:
От 15:00 часа
Люлин – Орловец (Кокаляне) (на стадион “Локомотив”)
 Урвич (Панчарево) – Урвич (Долни Пасарел)
Гранит (Владая) – Витоша (Бистрица) II
От 18:00 часа:
Левски-Раковски – Обеля (в Драгалевци)
Почиват Железница и Академик.

КЛАСИРАНЕ
1. Левски-Раковски 10 0 1 51:13 3
2. Витоша II (Бистрица) 9 0 1 44:21 27
3. Гранит (Владая) 8 0 3 42:22 24
4. Урвич (Панчарево) 5 2 3 30:26 17
5. Академик (Сф) 4 3 4 21:21 15
6. Железница 4 2 4 31:19 14
7. Люлин 3 1 6 18:24 10
8. Урвич (Долни Пасарел) 3 0 8 17:46 9
9. Орловец (Кокаляне) 1 0 9 13:45 3
10. Обеля 1 0 9 10:42 3

ОФГ – Запад, 10-и кръг
25 март, неделя, 11:30 часа:
Зенит (Церово) – Спортист (Своге)
От 15:00 часа:
Ком (Годеч) – Торнадо (Безден)
ОФК Костинброд 2012 – Драгоман
Искър (Лакатник) – Спортист (Драговищица)
Петърч – Искра (Искрец)

 

КЛАСИРАНЕ
1. Спортист (Своге) 8 0 1 38:4 24 т.
2. ОФК Костинброд 6 2 1 29:11 20
3. Петърч 6 1 2 30:19 19
4. Спортист (Драговищица) 5 2 2 28:18 17
5. Драгоман 4 1 4 31:25 13
6. Ком (Годеч) 3 3 3 18:11 12
7. Искра (Искрец) 3 2 4 12:17 11
8. Искър (Лакатник) 3 0 6 20:36 9
9. Зенит (Церово) 1 1 7 12:47 4
10. Торнадо (Безден) 0 0 9 13:44 0

 

ОФГ – Изток, 10-и кръг
24 март, събота:
От 11:00 часа:
Правец – Левски (Елин Пелин)
От 15:00 часа:
Ракитин (Трудовец) – Бенковски (Костенец)
Звездец (Горна Малина) – Рилец (Говедарци)
Мирково – Мътивир (Ихтиман)
25 март, неделя, 15:00 часа:
Спортист (Нови хан) – Пирдоп

КЛАСИРАНЕ

1. Правец 8 1 0 33:8 25
2. Бенковски 8 0 1 39:5 24
3. Рилец 6 1 2 23:11 19
4. Пирдоп 6 1 2 20:16 19
5. Мътивир 5 0 4 26:16 15
6. Спортист 3 1 5 9:23 10
7. Звездец 2 1 6 6:33 7
8. Ракитин 1 2 6 12:23 5
9. Мирково 1 1 7 6:20 4
10. Левски 0 2 7 3:22 2

 

*АКО ИСКАТЕ И МАЧОВЕТЕ НА ВАШИЯ ОТБОР ДА БЪДАТ ОТРАЗЕНИ ОТ НАЙ-ПРОСПЕРИРАЩАТА НОВА МЕДИЯ В СОФИЯ СВЪРЖЕТЕ СЕ С НАС! ЗА КОНТАКТИ: 0889 99 80 82, editor@vitoshanews.com

 *АКО ИСКАТЕ И ВАШИТЕ РАДОСТНИ СЪБИТИЯ В ЖИВОТА И НА ТЕРЕНА ДА БЪДАТ ОТРАЗЕНИ, СВЪРЖЕТЕ СЕ С НАС!
 

About Author