Първа лига започва с пловдивското дерби (пълна програма)

Първа лига започва с пловдивското дерби (пълна програма)

Сезон 2016/2017 на Първа професионална лига ще стартира със сериозни дербита. Още в първи кръг един срещу друг ще се изправят Ботев и Локомотив Пд, като срещата ще се проведе на стадион „Лазур” в Бургас, стана ясно след тегления преди минути жребий. Шампионът Лудогорец ще гостува на Берое, а ЦСКА приема Славия на стадион „Васил Левски”. Левски пък ще е домакин на Монтана.
Първенството ще започне на 30 юли и ще продължи до 14 декември. Следва пауза, която ще е до 14 февруари 2017 г., когато шампионатът ще бъде подновен. Редовният сезон е плануван да приключи на 1 април 2017 г., а на 31 май 2017 трябва да свършат и плейофите.
След това следват баражи за влизане-оставане и Лига Европа, които да приключат на 4 юни 2017 година.
Също така стана ясно, че някои отбори ще делят един и същи стадион. Дунав ще домакинства на стадиона на Лудогорец, Славия и ЦСКА ще делят стадион „Васил Левски”, Локо ГО ще приема противниците си на стадиона на Локо Пд, Ботев Пд и Нефтохимик ще домакинстват на стадион „Лазур”, а Верея ще играе определените като рискови домакинства на стадиона на Берое.
Почти сигурно обаче ЦСКА ще получи “Българска армия” и се очаква да посрещне Славия в първия кръг на своето съоръжение./Тема Спорт

Ето и пълната програма:

I кръг 30 юли 2016, събота

30 юли 2016, събота:
ОФК Пирин (Благоевград) – Черно море (Варна) –
Локомотив (Горна Оряховица) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бс) –
Дунав 2010 (Русе) – Верея (Стара Загора) –
ЦСКА (София) – Славия 1913 (София) –
Берое (Стара Загора) – Лудогорец 1945 (Разград) –
Ботев (Пловдив) – Локомотив 1926 (Пловдив) –
Левски (София) – Монтана 1921 (Монтана) –

II кръг

Черно море (Варна) – Монтана 1921 (Монтана) –
Локомотив 1926 (Пловдив) – Левски (София) –
Лудогорец 1945 (Разград) – Ботев (Пловдив) –
Славия 1913 (София) – Берое (Стара Загора) –
Верея (Стара Загора) – ЦСКА (София) –
Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) – Дунав 2010 (Русе) –
ОФК Пирин (Благоевград) – Локомотив (Горна Оряховица) –

III кръг

Локомотив (Горна Оряховица) – Черно море (Варна) –
Дунав 2010 (Русе) – ОФК Пирин (Благоевград) –
ЦСКА (София) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) –
Берое (Стара Загора) – Верея (Стара Загора) –
Ботев (Пловдив) – Славия 1913 (София) –
Левски (София) – Лудогорец 1945 (Разград) –
Монтана 1921 (Монтана) – Локомотив 1926 (Пловдив) –

IV кръг

Черно море (Варна) – Локомотив 1926 (Пловдив) –
Лудогорец 1945 (Разград) – Монтана 1921 (Монтана) –
Славия 1913 (София) – Левски (София) –
Верея (Стара Загора) – Ботев (Пловдив) –
Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) – Берое (Стара Загора) –
ОФК Пирин (Благоевград) – ЦСКА (София) –
Локомотив (Горна Оряховица) – Дунав 2010 (Русе) –

V кръг

Дунав 2010 (Русе) – Черно море (Варна) –
ЦСКА (София) – Локомотив (Горна Оряховица) –
Берое (Стара Загора) – ОФК Пирин (Благоевград) –
Ботев (Пловдив) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) –
Левски (София) – Верея (Стара Загора) –
Монтана 1921 (Монтана) – Славия 1913 (София) –
Локомотив 1926 (Пловдив) – Лудогорец 1945 (Разград) –

VI кръг

Черно море (Варна) – Лудогорец 1945 (Разград) –
Славия 1913 (София) – Локомотив 1926 (Пловдив) –
Верея (Стара Загора) – Монтана 1921 (Монтана) –
Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) – Левски (София) –
ОФК Пирин (Благоевград) – Ботев (Пловдив) –
Локомотив (Горна Оряховица) – Берое (Стара Загора) –
Дунав 2010 (Русе) – ЦСКА (София) –

VII кръг

ЦСКА (София) – Черно море (Варна) –
Берое (Стара Загора) – Дунав 2010 (Русе) –
Ботев (Пловдив) – Локомотив (Горна Оряховица) –
Левски (София) – ОФК Пирин (Благоевград) –
Монтана 1921 (Монтана) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бс) –
Локомотив 1926 (Пловдив) – Верея (Стара Загора) –
Лудогорец 1945 (Разград) – Славия 1913 (София) –

VIII кръг

Черно море (Варна) – Славия 1913 (София) –
Верея (Стара Загора) – Лудогорец 1945 (Разград) –
Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) – Локомотив 1926 (Пд) –
ОФК Пирин (Благоевград) – Монтана 1921 (Монтана) –
Локомотив (Горна Оряховица) – Левски (София) –
Дунав 2010 (Русе) – Ботев (Пловдив) –
ЦСКА (София) – Берое (Стара Загора) –

IX кръг

Берое (Стара Загора) – Черно море (Варна) –
Ботев (Пловдив) – ЦСКА (София) –
Левски (София) – Дунав 2010 (Русе) –
Монтана 1921 (Монтана) – Локомотив (Горна Оряховица) –
Локомотив 1926 (Пловдив) – ОФК Пирин (Благоевград) –
Лудогорец 1945 (Разград) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бс) –
Славия 1913 (София) – Верея (Стара Загора) –

X кръг

Черно море (Варна) – Верея (Стара Загора) –
Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) – Славия 1913 (София) –
ОФК Пирин (Благоевград) – Лудогорец 1945 (Разград) –
Локомотив (Горна Оряховица) – Локомотив 1926 (Пловдив) –
Дунав 2010 (Русе) – Монтана 1921 (Монтана) –
ЦСКА (София) – Левски (София) –
Берое (Стара Загора) – Ботев (Пловдив) –

XI кръг

Ботев (Пловдив) – Черно море (Варна) –
Левски (София) – Берое (Стара Загора) –
Монтана 1921 (Монтана) – ЦСКА (София) –
Локомотив 1926 (Пловдив) – Дунав 2010 (Русе) –
Лудогорец 1945 (Разград) – Локомотив (Горна Оряховица) –
Славия 1913 (София) – ОФК Пирин (Благоевград) –
Верея (Стара Загора) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) –

XII кръг

Черно море (Варна) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) –
ОФК Пирин (Благоевград) – Верея (Стара Загора) –
Локомотив (Горна Оряховица) – Славия 1913 (София) –
Дунав 2010 (Русе) – Лудогорец 1945 (Разград) –
ЦСКА (София) – Локомотив 1926 (Пловдив) –
Берое (Стара Загора) – Монтана 1921 (Монтана) –
Ботев (Пловдив) – Левски (София) –

XIII кръг

Левски (София) – Черно море (Варна) –
Монтана 1921 (Монтана) – Ботев (Пловдив) –
Локомотив 1926 (Пловдив) – Берое (Стара Загора) –
Лудогорец 1945 (Разград) – ЦСКА (София) –
Славия 1913 (София) – Дунав 2010 (Русе) –
Верея (Стара Загора) – Локомотив (Горна Оряховица) –
Нефтохимик Бургас 1962 (Бс) – ОФК Пирин (Благоевград) –

XIV кръг

Черно море (Варна) – ОФК Пирин (Благоевград) –
Нефтохимик Бургас 1962 (Бс) – Локомотив (Горна Оряховица) –
Верея (Стара Загора) – Дунав 2010 (Русе) –
Славия 1913 (София) – ЦСКА (София) –
Лудогорец 1945 (Разград) – Берое (Стара Загора) –
Локомотив 1926 (Пловдив) – Ботев (Пловдив) –
Монтана 1921 (Монтана) – Левски (София) –

XV кръг

Монтана 1921 (Монтана) – Черно море (Варна) –
Левски (София) – Локомотив 1926 (Пловдив) –
Ботев (Пловдив) – Лудогорец 1945 (Разград) –
Берое (Стара Загора) – Славия 1913 (София) –
ЦСКА (София) – Верея (Стара Загора) –
Дунав 2010 (Русе) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) –
Локомотив (Горна Оряховица) – ОФК Пирин (Благоевград) –

XVI кръг

Черно море (Варна) – Локомотив (Горна Оряховица) –
ОФК Пирин (Благоевград) – Дунав 2010 (Русе) –
Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) – ЦСКА (София) –
Верея (Стара Загора) – Берое (Стара Загора) –
Славия 1913 (София) – Ботев (Пловдив) –
Лудогорец 1945 (Разград) – Левски (София) –
Локомотив 1926 (Пловдив) – Монтана 1921 (Монтана) –

XVII кръг

Локомотив 1926 (Пловдив) – Черно море (Варна) –
Монтана 1921 (Монтана) – Лудогорец 1945 (Разград) –
Левски (София) – Славия 1913 (София) –
Ботев (Пловдив) – Верея (Стара Загора) –
Берое (Стара Загора) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) –
ЦСКА (София) – ОФК Пирин (Благоевград) –
Дунав 2010 (Русе) – Локомотив (Горна Оряховица) –

XVIII кръг

Черно море (Варна) – Дунав 2010 (Русе) –
Локомотив (Горна Оряховица) – ЦСКА (София) –
ОФК Пирин (Благоевград) – Берое (Стара Загора) –
Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) – Ботев (Пловдив) –
Верея (Стара Загора) – Левски (София) –
Славия 1913 (София) – Монтана 1921 (Монтана) –
Лудогорец 1945 (Разград) – Локомотив 1926 (Пловдив) –

XIX кръг

Лудогорец 1945 (Разград) – Черно море (Варна) –
Локомотив 1926 (Пловдив) – Славия 1913 (София) –
Монтана 1921 (Монтана) – Верея (Стара Загора) –
Левски (София) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) –
Ботев (Пловдив) – ОФК Пирин (Благоевград) –
Берое (Стара Загора) – Локомотив (Горна Оряховица) –
ЦСКА (София) – Дунав 2010 (Русе) –

XX кръг

Черно море (Варна) – ЦСКА (София) –
Дунав 2010 (Русе) – Берое (Стара Загора) –
Локомотив (Горна Оряховица) – Ботев (Пловдив) –
ОФК Пирин (Благоевград) – Левски (София) –
Нефтохимик Бургас 1962 (Бс) – Монтана 1921 (Монтана) –
Верея (Стара Загора) – Локомотив 1926 (Пловдив) –
Славия 1913 (София) – Лудогорец 1945 (Разград) –

XXI кръг

Славия 1913 (София) – Черно море (Варна) –
Лудогорец 1945 (Разград) – Верея (Стара Загора) –
Локомотив 1926 (Пловдив) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бс) –
Монтана 1921 (Монтана) – ОФК Пирин (Благоевград) –
Левски (София) – Локомотив (Горна Оряховица) –
Ботев (Пловдив) – Дунав 2010 (Русе) –
Берое (Стара Загора) – ЦСКА (София) –

XXII кръг

Черно море (Варна) – Берое (Стара Загора) –
ЦСКА (София) – Ботев (Пловдив) –
Дунав 2010 (Русе) – Левски (София) –
Локомотив (Горна Оряховица) – Монтана 1921 (Монтана) –
ОФК Пирин (Благоевград) – Локомотив 1926 (Пловдив) –
Нефтохимик Бургас 1962 (Бс) – Лудогорец 1945 (Разград) –
Верея (Стара Загора) – Славия 1913 (София) –

XXIII кръг

Верея (Стара Загора) – Черно море (Варна) –
Славия 1913 (София) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) –
Лудогорец 1945 (Разград) – ОФК Пирин (Благоевград) –
Локомотив 1926 (Пловдив) – Локомотив (Горна Оряховица) –
Монтана 1921 (Монтана) – Дунав 2010 (Русе) –
Левски (София) – ЦСКА (София) –
Ботев (Пловдив) – Берое (Стара Загора) –

XXIV кръг

Черно море (Варна) – Ботев (Пловдив) –
Берое (Стара Загора) – Левски (София) –
ЦСКА (София) – Монтана 1921 (Монтана) –
Дунав 2010 (Русе) – Локомотив 1926 (Пловдив) –
Локомотив (Горна Оряховица) – Лудогорец 1945 (Разград) –
ОФК Пирин (Благоевград) – Славия 1913 (София) –
Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) – Верея (Стара Загора) –

XXV кръг

Нефтохимик Бургас 1962 (Бургас) – Черно море (Варна) –
Верея (Стара Загора) – ОФК Пирин (Благоевград) –
Славия 1913 (София) – Локомотив (Горна Оряховица) –
Лудогорец 1945 (Разград) – Дунав 2010 (Русе) –
Локомотив 1926 (Пловдив) – ЦСКА (София) –
Монтана 1921 (Монтана) – Берое (Стара Загора) –
Левски (София) – Ботев (Пловдив) –

XXVI кръг

1 април 2017, събота:
Черно море (Варна) – Левски (София) –
Ботев (Пловдив) – Монтана 1921 (Монтана) –
Берое (Стара Загора) – Локомотив 1926 (Пловдив) –
ЦСКА (София) – Лудогорец 1945 (Разград) –
Дунав 2010 (Русе) – Славия 1913 (София) –
Локомотив (Горна Оряховица) – Верея (Стара Загора) –
ОФК Пирин (Благоевград) – Нефтохимик Бургас 1962 (Бс) –

Categories: Футбол

About Author