Вижте програмата за Евро 2016

Вижте програмата за Евро 2016

С изтеглянето на жребия за Евро 2016 и разпределението на отборите по групите стана ясна и програмата на мачовете от турнира, който ще се проведе във Франция между 10 юни и 10 юли 2016 г. Шампионатът ще бъде открит със сблъсъка между домакините и Румъния.

Срещите от европейското първенство ще се играят в десет града: Париж, Сент Дени, Марсилия, Лион, Лил, Бордо, Сент Етиен, Ница, Ланс и Тулуза. За първи път в историята шампионатът на Стария континент ще се проведе във формат от 24 отбора, което означава изиграването на 51 мача.

Отборите са разделени по четири в шест групи. За осминафиналите се класират първите два тима от всяка група и четирите най-добри трети отбори. Някои от осминафиналните двойки са зависими от това кои именно от отборите, заели третите места в групите, ще продължат напред.

ГРУПА „А“
Франция, Румъния, Албания, Швейцария

ПРОГРАМА
10 юни 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
22:00 часа, Франция – Румъния
11 юни 2016 г., Ланс, „Стад Болаер-Делелис“
16:00 часа, Албания – Швейцария
15 юни 2016 г., Париж, „Парк де Пренс“
19:00 часа, Румъния – Швейцария
15 юни 2016 г., Марсилия, „Стад Велодром“
22:00 часа, Франция – Албания
19 юни 2016 г., Лион, „Стад де Люмиер“
22:00 часа, Румъния – Албания
19 юни 2016 г., Лил, „Стад Пиер-Мороа“
22:00 часа, Швейцария – Франция

ГРУПА „В“
Англия, Русия, Уелс, Словакия

ПРОГРАМА

11 юни 2016 г., Бордо, „Матмют Атлантик“
19:00 часа, Уелс – Словакия
11 юни 2016 г., Марсилия, „Стад Велодром“
22:00 часа, Англия – Русия
15 юни 2016 г., Лил, „Стад Пиер-Мороа“
16:00 часа, Русия – Словакия
16 юни 2016 г., Ланс, „Стад Болаер-Делелис“
16:00 часа, Англия – Уелс
20 юни 2016 г., Тулуза, „Мюнисипал“
22:00 часа, Русия – Уелс
20 юни 2016 г., Сент Етиен, „Стад Жофроа-Гишар“
22:00 часа, Словакия – Англия

ГРУПА „С“
Германия, Украйна, Полша, Северна Ирландия

ПРОГРАМА
12 юни 2016 г., Ница, „Алианц Ривиера“
19:00 часа, Полша – Северна Ирландия
12 юни 2016 г., Лил, „Стад Пиер-Мороа“
22:90 часа, Германия – Украйна
16 юни 2016 г., Лион, „Стад де Люмиер“
19:00 часа, Украйна – Северна Ирландия
16 юни 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
22:00 часа, Германия – Полша
21 юни 2016 г., Марсилия, „Стад Велодром“
19:00 часа, Украйна – Полша
21 юни 2016 г., Париж, „Парк де Пренс“
19:00 часа, Северна Ирландия – Германия

ГРУПА „D“

Испания, Чехия, Турция, Хърватия

ПРОГРАМА
12 юни 2016 г., Париж, „Парк де Пренс“
16:00 часа, Турция – Хърватия
13 юни 2016 г., Тулуза, „Мюнисипал“
16:00 часа, Испания – Чехия
17 юни 2016 г., Сент Етиен, „Стад Жофроа-Гишар“
19:00 часа, Чехия – Хърватия
17 юни 2016 г., Ница, “Алианц Ривиера”
22:00 часа, Испания – Турция
21 юни 2016 г., Ланс, „Стад Болаер-Делелис“
22:00 часа, Чехия – Турция
21 юни 2016 г., Бордо, „Матмют Атлантик“
22:00 часа, Хърватия – Испания

ГРУПА „Е“
Белгия, Италия, Ейре, Швеция

ПРОГРАМА
13 юни 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
19:00 часа, Ейре – Швеция
13 юни 2016 г., Лион, „Стад де Люмиер“
22:00 часа, Белгия – Италия
17 юни 2016 г., Тулуза, „Мюнисипал“
16:00 часа, Италия – Швеция
18 юни 2016 г., Бордо, „Малмют Атлантик“
16:00 часа, Белгия – Ейре
22 юни 2016 г., Лил, „Пиер-Мороа“
22:00 часа, Италия – Ейре
22 юни 2016 г., Ница, „Алианц Ривиера“
22:00 часа, Швеция – Белгия

ГРУПА „F“

Португалия, Исландия, Австрия, Унгария

ПРОГРАМА
14 юни 2016 г., Бордо, „Малмют Атлантик“
19:00 часа, Австрия – Унгария
14 юни 2016 г., Сент Етиен, „Стад Жофроа-Гишар“
22:00 часа, Португалия – Исландия
18 юни 2016 г., Марсилия, „Стад Велодром“
19:00 часа, Исландия – Унгария
18 юни 2016 г., Париж, „Парк де Пренс“
22:00 часа, Португалия – Австрия
22 юни 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
19:00 часа, Исландия – Австрия
22 юни 2016 г., Лион, „Стад де Люмиер“
19:00 часа, Унгария – Португалия

ОСМИНАФИНАЛИ
25 юни 2016 г., Сент Етиен, „Стад Жофроа-Гишар“
16:00 часа Втори А – Втори С (37)
25 юни 2016 г., Париж, „Парк де Пренс“
19:00 часа, Първи В – Трети А/C/D (38)
25 юни 2016 г., Ланс, „Стад Болаер-Делелис“
22:00 часа, Първи D – Трети B/E/F (39)
26 юни 2016 г., Лион, „Стад де Люмиер“
16:00 часа, Първи А – Трети C/D/E (40)
26 юни 2016 г., Лил, „Стад Пиер-Мороа“
19:00 часа, Първи С – Трети A/B/F (41)
26 юни 2016 г., Тулуза, „Мюнисипал“
22:00 часа, Първи F – Втори Е (42)
27 юни 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
19:00 часа, Първи Е – Втори D (43)
27 юни 2016 г., Ница, „Алианц Ривиера“
22:00 часа, Втори В – Втори F (44)

ЧЕТВЪРТФИНАЛИ
30 юни 2016 г., Марсилия, „Стад Велодром“
22:00 часа, Победител 37 – Победител 39 (45)
1 юли 2016 г., Лил, „Стад Пиер-Мороа“
22:00 часа, Победител 38 – Победител 42 (46)
2 юли 2016 г., Бордо, „Малмют Атлантик“
22:00 часа, Победител 41 – Победител 43 (47)
3 юли 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
22:00 часа, Победител 40 – Победител 44 (48)

ПОЛУФИНАЛИ
6 юли 2016 г., Лион, „Стад де Люмиер“
22:00 часа, Победител 45 – Победител 46 (49)
7 юли 2016 г., Марсилия, „Стад Велодром“
22:00 часа, Победител 47 – Победител 48 (50)

ФИНАЛ
10 юли 2016 г., Сент Дени, „Стад дьо Франс“
22:00 часа, Победител 49 – Победител 50

Categories: Спорт, Футбол

About Author