Бихме Малта с трагична игра

Националният отбор на България победи Малта с 1:0 като гост в европейска квалификация от група “Н”. Нашите изиграха много слаб мач особено през първото полувреме, в края на което изпуснаха дузпа чрез Илиян Мицански. През втората част Ивелин Попов все пак ни отстрами с попадение в 56-ата минута и донесе трите точки. След успеха България остава на четвърто място в групата с 8 точки, но вече е само на две зад третия Норвегия. Приемаме именно скандинавците на 3 септември в мач за третото място, даващо право на участие на баражи за Европейското през 2016 година във Франция. Норвегия се издъни като домакин тази вечер срещу Азербайджан (0:0), а Хърватия и Италия направиха равенство 1:1 и запазиха лидерските си позиции в групата. Хърватите са първи с 14 точки, Италия е с 12, Норвегия е с 10, а България е с 8.

В 41-ата минута Мицански излезе сам срещу вратаря на домакините, но би в него. След това македонският съдия ни даде дузпа за бутане на Гаджев в наказателното поле. Мицански застана зад топката и дори не уцели вратата. Нападателят изрита кълбото покрай десния страничен стълб.

Още в 47-ата минута Ивелин Попов имаше шанс да открие резултата, но се размина с топката в малкото наказателно поле. В 56-ата минута защитата на домакините изрита лошо топката от наказателното поле. Тя стигна до Минев, който с глава я насочи на дъгата на полето. Там Манолев я продължи назад, Ивелин Попов я засече от воле отдясно в наказателното поле и я прати във вратата за 1:0. В 3-ата минута от добавеното време Манолев нацели гредата зад вратаря на Малта.

“Казах ви, че ще търсим победата. Изцяло доминирахме в мача, и създадохме доста ситуации. Това, което исках от момчетата, до голяма степен го изпълниха. Ние сме щастливи, че взехме трите точки, заяви селекционерът на нашите национали Ивайло Петев.

-Ако нямахме шанс за класиране, нямаше да стана треньор на националния отбор. Сега шансовете ни са по-големи. През месец септември срещу Норвегия ще изиграем по-добър мач. Тогава ще изглеждаме по различен начин, тъй като след края на сезона психическото и физическато състояние на футболистите не е най-доброто. Доволен съм от представянето на абсолютно всички. Всичко е в наши ръце. Ще преследваме шансовете си с всички сили. Поздравления за всички играчи. Има доста неща, които трябва да подобряваме.”

МАЛТА – БЪЛГАРИЯ 0:1
0:1 Ивелин Попов (56)