Вижте кои взеха битките в селата около София и кои отиват на балотаж

Вижте кои взеха битките в селата около София и кои отиват на балотаж

16 кметове на кметства бяха избрани на първия тур на местните избори 2019 в София – област и София – град.

Ето победителите в столицата:

 

Кметство Балша
Николай Благоев Нодков, БСП – 64.18%

Кметство Бистрица
Самуил Чавдаров Попов, ИК – 51.58%

Кметство Бухово
Тодор Методиев Димитров, ВМРО – 56.70%

Кметство Войнеговци
Емил Иванов Алексиев, ГЕРБ (СДС) – 90.39%

Кметство Волуяк
Йордан Ивов Йорданов, ГЕРБ (СДС) – 65.53%

Кметство Владая
Цветанка Василева Здравкова, ИК – 55.30%

Кметство Герман
Маргаритка Иванова Станкова, ДБ – 63.84%

Кметство Горни Богров
Росица Стоянчова Стоянчова, ИК – 85.80%

Кметство Доброславци
Светла Георгиева Крумова, ИК – 82.64%

Кметство Долни Богров
Пламен Иванов Колев, ВМРО – 65.54%

Кметство Долни Пасарел
Наталия Велинова Александрова, ГЕРБ (СДС) – 84.86%

Кметство Железница
Дойчин Стоянов Сремкин, ГЕРБ (СДС) – 66.75%

Кметство Желява
Йордан Иванов Шехтански, БСП – 74.06%

Кметство Житен
Евгени Йорданов Игнатов, ИК – 67.66%

Кметство Кривина
Венцислав Димитров Игнатов, ГЕРБ (СДС) – 79.23%

Кметство Кокаляне
Александър Йорданов Борисов, ГЕРБ (СДС) – 58.35%

Кметство Лозен
Георги Радов Младенов, ГЕРБ (СДС) – 51.94%

Кметство Локорско
Цветелина Петкова Гаврилова, ГЕРБ (СДС) – 65.38%

Кметство Мировяне
Светослава Светославова Иванова, ГЕРБ (СДС) – 57.99%

Кметство Негован
Валентин Борисов Павлов, ГЕРБ (СДС) – 60.09%

Кметство Мрамор
Александър Валентинов Георгиев, ГЕРБ (СДС) – 67.17%

Кметство Подгумер
Валери Георгиев Динчев, ГЕРБ (СДС) – 72.18%

Кметство Яна
Елеонора Миткова Ангелова, ИК – 62.32%

 

Балотажи

Кметство Бусманци
Стефан Лозанов Станоев, БСП – 30.18%

Калоян Александров Стойнов, ГЕРБ (СДС) – 40.62%

Кметство Иваняне

Юлиана Руменова Цветкова, ГЕРБ (СДС) – 37.47%

Евелина Латиян Янкова, ИК – 37.47%

 

Кметство Казичене

Григор Стоянчов Григоров, ВМРО – 29.57%

Антон Владимиров Владимиров, ГЕРБ (СДС) – 39.62%

 

Кметство Кътина

Станислав Милков Станков, ДБГ – 21.11%

Крум Милушев Крумов, ГЕРБ (СДС) – 50.00%

 

Кметство Мало Бучино

Ивета Борисова Николова, ВМРО – 49.24%

Атанас Станоев Тасев, ГЕРБ (СДС) – 35.47%

 

Кметство Мърчаево

Гергин Радев Георгиев, ВМРО – 47.32%

Петър Велков Георгиев, ГЕРБ (СДС) – 34.75%

 

Кметство Световрачене

Стилиан Стефанов Каприев, БСП – 32.51%

Светла Георгиева Николова, ГЕРБ (СДС) – 43.14%

 

Кметство Чепинци

Сашо Димитров Йорданов, АБВ – 23.41%

Катя Траянова Николова, ГЕРБ (СДС) – 48.29%