Аутсайдери измъчиха грандовете в Испания

Гонитбата между Барселона и Атлетико (Мадрид) в испанското първенство продължава с пълна сила. И двата тима записаха победи в 23-ия кръг от Примера дивисион, с успех се поздрави и Реал (Мадрид). Авансът на каталунците пред „дюшекчиите“ остава 3 точки – 54:51. „Белия балет“ е трети с 47 т.

Барса би с големи мъки аутсайдера Леванте с 2:0 във Валенсия. В играта на гостите нямаше и помен от фиестата срещу Валенсия (7:0) за Купата на краля в първия полуфинал от турнира. В 21-ата минута Давид Наваро от домакините си вкара автогол със…задник за 0:1. Секунди преди края Луис Суарес реши всичко – 0:2. Това беше гол №20 в първенството за Канибала, който е лидер сред стрелците. Втори е Кристиано Роналдо с 19.
Луис Енрике изравни рекорда на Пеп Гуардиола от 28 поредни мача без загуба. От тима, който през 2010/2011 осъществи предишното постижение в състава все още са Иниеста, Пике, Дани Алвес, Масчерано, Меси и Серхио Бускетс.

Реал (Мадрид) постигна изключително труден успех с 2:1 при гостуването си на Гранада. В герой за „белите“ се превърна Лука Модрич, който донесе успеха за тима си с феноменален гол в 85-ата минута. В 30-ата минута Реал излезе напред в резултата, след като Карвахал намери непокрития Бензема и той реализира.
След почивката домакините се активизираха и започнаха да поглеждат все по-често към вратата на Кейлор Навас. така се стигна до 60-ата минута, когато влезлият секунди по-рано Ел Араби изравни. Мароканецът получи топката от Рочина и с малко късмет успя да я прокара под Кейлор Навас.

Постепенно „белите“ взеха инициативата и започнаха масирани атаки по посока противниковата врата. Така се стигна до 85-ата минута, когато Лука Модрич се разписа с мощен удар от 25 метра, оформяйки крайния резултат.

Атлетико (Мадрид) се наложи над Ейбар с 3:1 след голове на Хименес (56), Саул (63) и позабравения Фернандо Торес (90). Почетно за гостите се разписа Кеко (46).